KADINCA MEDYA

DOĞRU EŞ SEÇİMİNDE 6 ADIM

Doğru eş seçimi, doğru evlilikler doğurur. Sevgilinizle evlenip evlenmemekte kararsız kalıyorsanız, doğru eş nasıl seçilir başlıklı bu yazımı okumanızda fayda var. Bakalım, hayatımızdaki kişi, doğru kişi mi? Evlilikte mutlu olmak, mutlu bir evlilik yaşamak ve eşimizle bir ömür boyu anlaşarak tabiri caiz ise gül gibi geçinmek için nelere dikkat etmeliyiz?
Eş seçiminde dikkat etmemiz gereken belli başlı kurallar olduğunu biliyor muydunuz?


Bakın, doğru eş nasıl seçilir..
Doğru evlilik için doğru eş seçimi önemlidir. Ufak gibi görünen bazı ayrıntılara dikkat ederek, yanlış bir evlilik yapmanın önüne geçebilirsiniz.

1. Adım
Kendinizi tanıyın
İlk olarak, evlilikten neler beklediğiniz konusunda karar verin. Doğru eşi bulmak için; kendinizi tanımak, eşinizden neler beklediğinizi, nasıl bir ilişki hayal ettiğinizi bilmek önemlidir.

2. Adım
Değerlendirme yapın
Kusursuz insan olmadığını kabul edin. Karşınızdaki insanın da olumsuz yönleri mutlaka vardır. Bu olumsuzluklara kızmak yerine, sizi ne derece etkileyebileceğini düşünüp değerlendirin.

3. Adım
Onunla tatile gidin
Beraber tatile çıkın. Farklı mekanlarda, farklı tecrübelerde nasıl davranacağını görebilir ve birlikte geçirdiğiniz bu sürede onu daha iyi tanıyabilirsiniz.

4. Adım
Ailesini tanıyın
Evlenmeyi düşündüğünüz kişinin ailesini tanıyın. Birçok evliliğin, ailesel ve çevresel faktörler yüzünden dağıldığını unutmayın.

5. Adım
Flört edin
Karşınızdakinden emin olmak için, flört dönemini her zaman uzun tutun. Eş adayınızı her yönüyle tanıyana kadar, flört döneminizi bitirmeyin.

6. Adım
Danışın
Karar vermekte zorlandığınız durumlarda sizden daha tecrübeli birine danışın. Aileniz ve evli arkadaşlarınız bu konuda size yardımcı olabilir.
Eğer hayatınızda doğru kişi olduğunu düşündüğünüz biri varsa 3 yanlışın 1 doğruyu götürmesine izin vermeyin.


(ilişki)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...